preskočiť navigáciu klávesové skratky hlavná stránka , aktuálne oznamy , mapa stránok , mapa webového sídla , kontakt , dokumenty školy , fotogaléria , prijímacie konanie , prehlásenie o prístupnosti , EduPage GJAR , úspechy , webmail pre zamestnancov a žiakov školy ,
   

Dňa 24. novembra 2022 sa uskutočnila každoročná prekladateľská súťaž Juvenes Translatores, v ktorej našu školu reprezentovali Soňa Krenická (VI. OA) a Nina Kundríková (VI. OA). Obe dievčatá prekladali z anglického jazyka do slovenčiny a za svoje práce získali čestné uznanie.

Z komentárov od profesionálnych prekladateľov, ktorí práce hodnotili, vyberáme:

Soňa Krenická
"Vážny kandidát na víťaza! Prakticky bezchybný, plynulý preklad. Jednoznačne ide o sčítaného, kreatívneho študenta, ktorý výborne ovláda svoj materinský jazyk a má zriedkavú schopnosť držať sa významu a zároveň sa s textom pohrať tak, akoby vôbec nešlo o preklad. Gratulujeme!"
 
Nina Kundríková
"Preklad obsahuje viaceré veľmi pekné a kreatívne riešenia. Veľmi pozitívne hodnotíme snahu nájsť také formulácie, ktoré znejú v slovenčine prirodzene, namiesto doslovného prekladu anglických vetných konštrukcií. Vďaka tomu text pôsobí plynulo a vo viacerých pasážach znie tak prirodzene, že si čitateľ ani nevšimne, že ide o preklad."
 

Blahoželáme, tešíme sa z úspechu a ďakujeme za reprezentáciu našej školy.


logo     logo      logo      logo     Facebook GJAR     Instagram
          GJAR     logo     logo    
© 2013 Gymnázium Jána Adama Raymana, Mudroňova 20, Prešov
Správca obsahu a technický prevádzkovateľ webového sídla: Gymnázium Jána Adama Raymana, Mudroňova 20, Prešov