Naše úspechy
Úspešný Tomáš
Dňa 06.11. 2019 sa konalo Simulované jednanie Rady EÚ v rámci regionálneho seminára vzdelávacieho projektu "Rozhoduj o Európe".
Náš žiak Tomáš Čorej z III. B triedy zastupoval post ministra životného prostredia Írska tak presvedčivo, že postúpil na celoslovenské kolo.
Za vzornú reprezentáciu školy ďakujeme a prajeme veľa ďalších úspechov.
Zenit v programovaní 2019
Dňa 16. 10. 2019 sa na našej škole konalo školské kolo súťaže Zenit v programovaní.
Výsledky zúčastnených žiakov sú uvedené v tabuľke:
- kategória A:
P. č. | Meno | Body | ska | skb | skc | skd | ske | skf | skg | skh | ski | skj | skk | skl |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Dávid Pásztor (IV. A) | 395 | 10 | 20 | 25 | 30 | 30 | 30 | 0 | 50 | 50 | 60 | 70 | 20 |
2 | Anna Šmatková (VIII. OA) | 144 | 10 | 20 | 25 | 30 | - | 9 | - | 50 | 0 | 0 | - | - |
3 | Daniel Dopiriak (III. D) | 127 | 10 | - | 25 | 30 | 30 | 0 | - | 32 | - | - | - |
- |
Dávid Pásztor dosiahol svojím výsledkom v školskom kole 3. najlepší výsledok v rámci Slovenska. Zúčastneným k dosiahnutým výsledkom blahoželáme.
Košický Matboj 2019
Dňa 25. októbra 2019 sa konala matematická súťaž KOŠICKÝ MATBOJ 2019. V Košiciach súťažilo 51 tímov a naši žiaci dosiahli vynikajúce výsledky.
Gjarkovci 1:
Dávid Pásztor (4.A), Michal Vorobel (septima), Paulína Dujavová (2.B), Zuzana Miškaňová (sexta) - obsadili 2. miesto.
Gjarkovci 2:
Michal Jakubík (septima), Nina Mizeráková (septima), Tomáš Barica (kvinta), Vít Orlický (kvinta) – obsadili 14. miesto.
Všetkým žiakom srdečne blahoželáme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy.
Prvé miesta v šachu!
Dňa 25. 10. 2019 sa konali Školské majstrovstvá okresu Prešov v zrýchlenom šachu pre školský rok 2019/2020, kde sme získali dve prvé miesta! Súťaž organizoval Prešovský krajský šachový zväz, ŠO TJ Slávia Prešovská univerzita a tu sú výsledky:
- V kategórii žiaci (stredná škola) sa na 1. mieste umiestnil Benjamin Kardis (septima).
- V kategórii žiačky (základná škola) sa na 1. mieste umiestnila Natália Ivanecká (kvarta).
Výhercom blahoželáme, úprimne sa tešíme s nimi a želáme im veľa elánu pre túto hru.
Festival vedy a techniky
Dňa 18. 10. 2019 sa uskutočnilo krajské kolo súťaže Festival vedy a techniky AMAVET.
Žiakom sekundy: Alex Kanderka, Miroslava Pramníková a I.C: Timothy Ján Fecko, Marek Jenčo ďakujeme za úspešnú reprezentáciu našej školy.
Mirke a Alexovi gratulujeme k postupu na celoštátne finále, ktoré sa uskutoční v dňoch 7. – 8. novembra 2019 v Bratislave.